REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Poznejte dosud neokoukané krásy Egejské riviéry

8. 7. 2021

Nejenom lenošení na pláži. Prozkoumejte přírodní krásy, které Egejská riviéra nabízí, a užijte si nezapomenutelnou dovolenou. Letoviska vás ohromí čarokrásnou krajinou, stejně jako nádherným počasím. Zkrátka však nepřijdou ani milovníci památek či noční zábavy. Navíc je to jen kousek na některý z blízkých řeckých ostrovů, jako Rhodos či Kos.

turecko-panoramaMezi nejoblíbenější destinace v této oblasti na jihozápadě Turecka patří bezesporu Bodrum. Milovníci antické kultury jej však možná znají spíše pod názvem Halikarnassos. Právě zde, v Efesu, se nachází proslulá hrobka krále Mausola, jež patří mezi starověkých sedm divů světa. Celá řada nádherných zálivů, z nichž za všechny můžeme jmenovat třeba Bitez, je tou pravou pastvou pro oči všech zarytých milovníků přírodního bohatství. Rozsáhlé mandarinkové plantáže si zamilujete hned na první pohled a ochutnání. Místní prostorná pláž je vhodná především pro rodiny s dětmi, na něž čeká řada menších útulných hotelů či tradičních restaurací. Bodrumský poloostrov je však také báječným místem pro mladou generaci. Centrum Gümbet náležící ke stejnojmennému zálivu je vyhledávaným střediskem, s mnoha bary a diskotékami. V noci to tu opravdu žije. Málokdo také pohrdne moderním aquaparkem.

Jestliže jste na Bodrumu už byli, líbilo se vám tam, ale přeci byste chtěli vyzkoušet něco nového, pak navštivte letovisko Kusadasi. Toto přístavní městečko se sice vyznačuje menší rozlohou, bez nejmenších pochybností má ovšem co nabídnout. Překrásná písčitá pláž je tím nejlepším místem pro relaxování a vaši kompletní regeneraci. Nedaleko odsud narazíte na onen již zmíněný starověký div světa. V případě, že toužíte po nějakém tom kulturním vyžití, máte vyhráno.

REKLAMA

tureckoZapomenout nesmíme ani na Marmaris, jedinečné letovisko ležící na pomezí stejnojmenného města a  Iclemeru. Představuje ideální místo pro všechny, kteří se během dne rádi slunní na pláži a v noci zase berou útokem bary, diskotéky a noční kluby.

Fethiye je zase vyhledávaným místem pro dovolenou zasvěcenou především náležitému odpočinku. Unikátní atmosféra takřka neposkvrněné přírody vás okamžitě zbaví všeho stresu a vy si budete moci užívat nezapomenutelných chvil například na tolik oblíbené pláži Calis. Stejně jako na celé Egejské riviéře se i zde můžete těšit na průzračné azurové moře, na jaké jinde jen tak nenarazíte.

REKLAMA

Egejská riviéra je místem odpočinku a klidu, i skvělé zábavy a přírodních či historických pamětihodností. Za všechny lze jmenovat například legendární hrobky nacházející se v Tlosu či jedinečná travertinová jezírka v Pammukale. Ať už si zvolíte kterékoli ze jmenovaných letovisek, můžete si již nyní být jisti tím, že letošní dovolená bude opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA