REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Pražské letiště hlásí rekord! Jaké dovolenkové destinace vedou?

8. 7. 2021

Pražské letiště za poslední léta zaznamenalo devítiprocentní nárůst cestovatelů a cestovatelek a pětiprocentní nárůst v četnosti letů. Dále se o slovo přihlásily tři nové letecké společnosti. Kam všichni tolik cestují? Co nesmíte zapomenout s sebou?


Letištní novinky

REKLAMA

Mezi nejnovější využívané spoje řadíme například Filadelfii, Kutaisi a Belfast, dále Ammán, Marrakéš, jež je velmi oblíbenou dovolenkovou destinací, nebo také Jerevan či Šardzá. Letiště rozšiřuje dálkové lety do různých míst po celém světě, čímž získává mnohem vyšší popularitu a tím pádem také větší vytíženost. Celkový přírůstek cestovatelů, kteří procházejí letištěm, vzrostl meziročně o dvacet čtyři procent.

 

REKLAMA

Oblíbené destinace

Nejčastějšími oblastmi je již zmíněná Velká Británie, zejména letiště v Londýně, následně v těsném závěsu najdete velká města evropských zemí, například Frankfurt, Paříž či Amsterdam. Mnoho turistů volí směr na Moskvu, neboť je přestupním letištěm při celé řadě letů do Asie.

 

Místo pro klid a odpočinek

Mnoho lidí usedá do letadla především za účelem dovolené, změny prostředí a obnovení fyzických i duševních sil. Není pochyb o tom, že spousta cest vede k moři za sluníčkem. Kam se tedy nejčastěji odlétá z pražského letiště na dovolenou? Lidé míří do Antalye, Heraklionu, Marsa Alam, ale také do překrásné Hurghady či Burgasu. Další lety směřují do Řecka, Itálie či Španělska, kde turisty lákají zejména luxusní hotely nabité bohatým programem a přepychovými službami.

 

Pozor na úrazy!

Ať se chystáte do teplých či studených oblastí, vždycky je dobré zaplatit si cestovní pojištění. Nemusíte utržit smrtelné rány, abyste potřebovali lékaře. Stačí sníst něco špatného, chytit nějakou místní nemoc, na kterou není vaše tělo připravené, dostat úpal nebo usnout na sluníčku a velice ošklivě se spálit. Pak tu jsou i nehody, které vás mohou doprovázet na každém kroku. Přesně toto je ten pravý důvod, proč se vyplatí pojištění nepodceňovat.

 

Vychytávka na cesty

A na závěr doporučení pro praktické cestovatele a cestovatelky. Kreditní kartu vždy s sebou! V dnešní době je obrovskou výhodou, že výše zmíněné cestovní pojištění může být její součástí (záleží na vaší bance), což znamená, že ho máte u sebe v podstatě nepřetržitě. V hromadě dovolenkových destinací máte možnost kartu používat kdekoli. Například v Řecku kartou můžete platit i na pláži, což vám ušetří otravné nošení peněženky. Navíc v případě ztráty je to „jen“ jedna karta, kterou přes mobil dokážete rychle zablokovat. V případě ztráty celé peněženky s doklady je škoda a následné řešení nezřídka komplikovanější.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA