REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Přichází nejlepší doba pro nákup first minute dovolené. Ušetřit lze i více než 30 %

8. 7. 2021

Do letních dovolených je sice ještě daleko, ale naplánovat si vysněnou dovolenou u moře právě nyní sebou nese mnoho výhod. First minute dovolená přináší široký výběr pobytů, zvýhodněné ceny a zařizování bez stresu.

Naplánujte si dovolenou bez zbytečného stresu

Vybírat letní dovolenou v hlavní sezóně od května do srpna patří mezi nejnákladnější varianty. Vysoká sezónní poptávka po letních pobytech totiž zvyšuje ceny o desítky procent.

Mnozí jistě proto znáte last minute dovolené, neboli pobyty zakoupené na poslední chvíli. Jejich výhodou je sice atraktivní cena, ale odjezd bývá zpravidla již na druhý či třetí den. A navíc jen z omezené nabídky letišť či nástupních míst. Neplánované volno na poslední chvíli zároveň nemusí být v práci schváleno.

REKLAMA

Výhodnou alternativou je proto dovolená first minute neboli pobyt zakoupený několik měsíců dopředu. Předností first minute pobytů je nepřeberný výběr atraktivních zájezdů s širokou možností volby termínů nástupních a odletových míst. Díky tomu lze dovolenou snadno a bez stresu dopředu naplánovat a s dostatečným předstihem nahlásit u zaměstnavatele dny volna.

Z first minute pobytu ušetříte až 30 % z běžné ceny

Včasná rezervace first minute dovolené u moře je přínosem nejen pro klienty, ale také pro samotné hotelové rezorty a cestovní kanceláře, neboť mají jistotu, že kapacita pobytů bude efektivně využita. To vše dovedou hotely i cestovní kanceláře ocenit, a proto nabízejí pobyty za výhodné ceny. Oproti hlavní sezóně lze ušetřit 15 až 30 %. Výjimkou nejsou ani letní first minute dovolené se slevou 40 %.

REKLAMA

Které destinace v roce 2018 budou nejžádanější?

K žádaným destinacím patří každoročně Chorvatsko, Bulharsko, Řecko a Egypt. Tyto destinace jsou českým turistům dobře známé a těší se výbornému zákaznickému servisu včetně profesionálních služeb českých delegátů. Po minulých slabších ročnících se do obliby vrací také Turecko.

Pokud si přejete za teplem odcestovat dříve, například již v březnu, pak jako cílovou destinaci zvolte Spojené arabské emiráty. Jaro a podzim je totiž ideální dobou k dovolené, neboť v Emirátech dosahují teploty k příjemným 30 oC.

 

Rodinám s dětmi se vyplatí pojištění storna dovolené

Při koupi first minute zájezdu má klient naprosto stejná práva a povinnosti jako při nákupu dovolené v hlavní sezóně. Klienti tak mají nárok na storno zájezdu. Jeho podmínky se však podle cestovních kanceláří liší.

Vůči zrušení dovolené pro případ vážné nemoci nebo úrazu, stejně jako pro další závažné důvodu je možné se pojistit. Pojištění storna dovolené se vyplatí především rodinám s dětmi, u kterých hrozí vyšší riziko úrazů a onemocnění.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA