REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Romantika i aktivní odpočinek na Kypru

8. 7. 2021

Afroditin ostrov lásky si získá i vaše srdce. Ať už si k návštěvě Kypru zvolíte jakékoliv roční období, tahle destinace s nejprůzračnějším mořem ve východním Středomoří překoná vaše očekávání. Ale nejen smaragdové moře či pláže s bílým pískem, i historické památky a turistická letoviska s perfektním servisem dělají z Kypru ideální místo pro strávení dovolené.

Kyperské pláže jsou plné atrakcí, které se postarají o to, že se během dovolené opravdu nudit nebudete. Pokud preferujete aktivní odpočinek, nabídka sportovních aktivit a služeb na plážích uspokojí veškeré vaše tužby. Vyzkoušejte si potápění, šnorchlování, nebo se vystavte paprskům slunce na otevřeném moři při výletě na šlapadle. Mezi nejoblíbenější a ty nejvíce navštěvované pláže patří Nissi, která se nachází v resortu Agia Napa. Okouzlí vás jemným pískem, úchvatnými skalami a postupně svažujícím vstupem do vody, který je ideální především pro rodiny s dětmi. Jednou z klidnějších pláží je Kissonerga v oblasti Paphos, která nabízí dostatek potřebných služeb, a navíc se v její blízkosti nachází archeologické památky. Navštívit můžete také rozsáhlé banánové plantáže a spatřit tak na vlastní oči, jak se toto exotické ovoce pěstuje.

Bánánovými plantážemi a vinohrady vede cesta k pláži Coral Bay, neboli Korálové zátoce. Ta je vzdálená necelou hodinu od letiště a překvapí vás křišťálově čistou vodou a jemným pískem. Čistá voda je vůbec jedním z největších lákadel dovolené na Kypru.

REKLAMA

Máte rádi cyklistiku? Potěší vás množství značených cyklostezek, po kterých budete moci ze sedla sledovat krásy tohoto třetího největšího ostrova ve Středomoří. Pro pěší turisty je ideální zamířit do zdejších pohoří a národních parků, například do Troodosu, ve kterém se nachází 1952 m n.m. vysoký Olympos, ze kterého je možné spatřit severní i jižní pobřeží ostrova. Na svazích této nejvyšší hory funguje v zimním období lyžařský areál. Pokud vám bude přát počasí, můžete dopoledne sjíždět lyžařské svahy a odpoledne si zaplavat v moři. V letním období je toto pohoří jediným místem, kde je možné na tomto vyprahlém ostrově najít potoky, vodopády a zelené stromy.

kypr_lod_02

REKLAMA

Hlavním a zároveň největším městem Kypru je Nicosia. Leží uprostřed ostrova v nížině mezi pohořími Kyrénia a Troodos. Polovina města patří od roku 1974 tureckým Kypřanům, druhá polovina Kypřanům. V hlavní městě můžete obdivovat zachovalý hradební systém, který se táhne kolem celé jeho plochy. Navštívit byste měli také tři nádherné brány Paffo, Famagusta a Cirina. V turecké části navíc naleznete architektonický unikát – gotické katedrály, které byly v 16. století přestavěny na mešity. Jižní Kyperská část města oplývá velkým množstvím restaurací a barů. V případě, že vyhledáváte noční život, zvolte část Tureckou. A když už se budete v této části města nacházet, nevynechejte katedrálu sv. Sofie, která byla přeměněnu na mešitu. Vše křesťanské bylo zničeno a nahrazeno strohou kaligrafií. Láká vás po přečtení této pozvánky dovolená na Kypru?

kypr_mesita_03

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA