REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Sedmý div světa na Rhodosu

Hélios vyzvedl ostrov Rhodos z mořského dna a vyžádal si od bohů jeho vlastnictví. Alespoň to tvrdí prastaré mýty. Možná právě díky němu si tento slunečný ostrov můžete užívat i vy. Ostrov, kde téměř stále svítí slunce je zároveň i místem, kde stál jeden ze starověkých divů světa, samotný Rhodský kolos.

Označení „ostrov slunce“, kterým se ostrov označuje, není jen tak. Jedno z nejslunnějších míst v celém Řecku si užívá slunečních paprsků celých 340 dní v roce.

Rhodos je místem mnoha kultur, krásné přírody a božské pohody. Najdete zde od všeho trochu. Ať si potrpíte na zábavu, akční sporty, drinky nebo noční život, tím vším vás na Rhodu dosyta zahrnou. Zároveň zde však jsou místa téměř nedotčená lidskou rukou. Překrásná příroda, nedotčené pláže, a historické památky protkané mnoha legendami. Povrch ostrova je poměrně hornatý s četnými říčními koryty, které v létě doslova vyprahnou. Pokud vás láká dovolená v Řecku, je Rhodos určitě výbornou volbou a to i kvůli jednomu ze sedmí divů světa.

REKLAMA


Kolos Rhodský – sedmý div světa

Po velmi brzké smrti Alexandra Velikého si jeho generálové rozdělili království, které mu náleželo. Tři z nich – Ptolemaios, Seleukos a Antigous si založili království vlastní, a Rhodos připadl Prolemaiovi. To se však nelíbilo Antigovi, který následně poslal svého syna Demetria dobýt a zničit hlavní město ostrova, Rhodos. Při velmi dlouhé a krvavé válce napadl Demetrius město, přičemž obránci zastavili jeho dobývací stroje zaplavením příkopů pod hradbami tehdejšího Starého města. Rok trvalo dobývání jeho armádou, než místním obyvatelům připlula na pomoc flotila lodí z Egypta. Demetrius se zbytkem svých vojáků rychle odtáhl, ale na místě, pravděpodobně ve spěchu ponechal své dobývací věže.

REKLAMA

sedm_02

Jako oslavu vítězství nad nepřítelem se rozhodli obyvatelé Rhodu postavit obrovskou sochu svého patrona – boha Helia. Bronz na ni získali roztavením dobývacích věží a zbraní protivníků. Zhotovení celé sochy trvalo dlouhých 12 let, ale výsledek stál za to. Socha byla přes 30 metrů vysoká a stála na 15 metrů vysokém podstavci. Vztyčili ji nedaleko přístavu, kde všechny připlouvající lodě upozorňovala na jejich velký úspěch. Kolos Rhodský na tomto místě stál 56 let, kdy byl v důsledku zemětřesení povalen. V sedmém století našeho letopočtu Arabové obsadili ostrov, zbytky kolosu rozbili na malé kousky, a ty si odvezli.

Ať už se vydáte poznávat historii tohoto pohádkového ostrova nebo vyrazíte čistě za odpočinkem, dovolená na Rhodosu bude přesně tím, co očekáváte. Nádherné pláže, křišťálově čistá voda, hory a příroda jsou toho důkazem. A nesmíme zapomenout ani na typickou řeckou pohostinnost.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA