REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.11. a svátek má Ondřej

Sportujete na dovolené? Nezapomeňte na cestovní pojištění

8. 7. 2021

Doby, kdy jsme se jezdili jednou ročně s celou rodinou „vyvalit“ na Jadran už jsou dávno pryč. Vyhledáváme aktivity, které nám poskytnou opravdový zážitek, a proto zábava se špetkou adrenalinu začíná být pro Čechy stále více atraktivní. S tím se ale pojí i nebezpečná zranění.

 

Jízda na kole rizikovým sportem? Ano!

REKLAMA

Rok od roku řeší pojišťovny stále více případů, kdy se z dovolené stane pojistná událost. Jízda na kole, na vodním skútru, na čtyřkolce – při těchto aktivitách zranění typicky vzniká. Výjimkou není ale ani horolezectví nebo bungee jumping. Pakliže takovou aktivitu během dovolené plánujete, myslete především na své zdraví a připusťte možnost, že by se vám mohlo cokoliv stát.

Obratel za půl milionu

REKLAMA

Pokud se nepojistíte, můžete si v cizině za lékařskou péči totiž pořádně připlatit. Jde-li o vážný úraz, náklady na ošetření se můžou vyšplhat až do výše statisíců korun. Je až alarmující, kolik Čechů cestovní pojištění na dovolenou zanedbá a pak se nestačí divit, že naštípnutý obratel může stát bez mála půl milionu korun.

 

Jak se pojistit

Pojistit se před cestou je přitom úplně banální záležitostí, kterou zvládnete i za pár minut z pohodlí domova. Žádné fronty, žádné zdržování na pobočkách, žádné horentní sumy za rizikové sporty. Sjednejte si cestovní pojištění online, vyberte si druh pojištění (individuální, celoroční), vyplňte základní údaje (pojistná doba, země pobytu, typ cesty a připojištění sportů), počty pojišťovaných osob a rozsah pojištění. Po vyplnění formuláře vám přijde návrh pojistné smlouvy a pokyn k platbě. Největší výhodou je opravdu nízká cena za maximální služby, takže se nemusíte bát, že vás pojištění bude stát víc než celá dovolená.

skutr_02

Chybovat je lidské, ale nepojistit se na dovolenou je zbytečný risk, který vám může způsobit velké starosti.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA