REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Srdce Jadranu

8. 7. 2021

 holiday.cz_ubytovaniV srdci Chorvatska, v západní části Makarského přímoří se rozprostírá oblíbená a turisty vyhledávaná dovolenková destinace Baška Voda. Městečko Baška Voda se nachází v blízkosti pohoří Biokovo, které nabízí možnost turistiky. V minulosti byla Baška Voda sídlem námořníků a obchodníků, kteří zde kotvily své lodi během výprav. Dnes je rušným turistickým místem s azurově modrým průzračným mořem, jehož pobřeží lemují nádherné drobné bílé kamínky. Každoročně sem za odpočinkem přicházejí tisíce turistů. Na vyznačených plážích se nacházejí restaurace či menší bufetíky, ve kterých si turisté mohou zakoupit nejen chlazené nápoje, ale i jídlo. V zátokách si už každý musí vystačit s tím, co si přibalí do tašky či kabelky.

 

Dnes je Baška Voda vysoce navštěvovanou destinací Střední Dalmácie a pyšní se pojmenováním nejpopulárnější místo na letní dovolenou na Jadranu. Baška Voda už několik let za sebou získává nejprestižnější ocenění v Chorvatsku tzv. Plavi cvijet (Modrý květ) se zlatou známkou.

REKLAMA

 

Domácí obyvatelé jsou velmi přívětiví a pohostinní. Ubytování nabízejí v privátních pokojích, apartmánech, bungalovech, ale nechybí ani luxusní hotely. Hotel Slavija, první hotel v této oblasti byl postaven v roce 1936 a získal řadu ocenění – zlatou medaili za komfort a kuchyni. První zmínky o rozvoji cestovního ruchu v této oblasti sahají právě do tohoto období, kdy byla vybudována Jadranská cesta. Pěkný suvenýr z dovolené pro členy rodiny může být stylový šperk, parfém, zdejší víno, či obraz krajiny.

REKLAMA

 

Pokud se do Baška Voda vydáte autem z Prahy připravte se na cestu, která bude trvat více než 11 hodin, protože destinace je vzdálena více než 1100 km. O něco lépe budou na tom obyvatelé Slovenska, kterým cesta z Prahy do Baška Voda bude autem trvat jen necelých 9 hodin, protože vzdálenost je jen 900 km. Nezapomínejte na pojištění členů rodiny, zavazadel, jakož i na pojištění automobilu (postačí vám i povinné ručení), ze kterého vám však nepreplatia škodu v případě, že byste dostali defekt na pneumatiky, případně  pokud by došlo k poškození čelního skla (při „odstřelení“ kamínku do skla).

 

Co dodat na závěr? Výhodou dovolené v Chorvatsku je také fakt, že chorvatština je nám příbuzným jazykem, proto se bez problémů domluví každý našinec. Při pobytech v exotických zemích již mnozí z nás budou mít s překlady problém, a proto je vhodné využít služeb překladatelské agentury, či tlumočníka.
Akce na tento víkend

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA