REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Svatomartinská vína ročníku 2013 otevřeme již 11. listopadu

8. 7. 2021

sklepni_ulicky_ramecek15pxSvátek svatého Martina je pro milovníky vína především svátkem mladého vína, které se tradičně od 11. 11. může nalévat a koštovat.

Obliba Svatomartinských vín od roku 2005, kdy Vinařský fond svatomartinskou tradici vzkřísil, stále stoupá. Novinkou ročníku 2013 je rozšíření o odrůdu Zweigeltrebe u růžových vín a náročnější hodnocení. Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter.

Tradiční Svatomartinský košt, který pořádá Vinařský fond, proběhne 11. listopadu od 11 hod. na brněnském náměstí Svobody. Akce láká rok od roku více návštěvníků, ale stejně jako na všech předešlých ročnících i letos pořadatelé ručí za to, že vína bude pro všechny, kteří přijdou oslavit svátek svatého Martina se sklenkou v ruce, dostatek. A samozřejmě nesmí chybět svatomartinská husa, na jižní Moravě si můžete vybrat z velkého počtu akcí, které se ke svátku svatého Martina vážou, od otevřených sklepů a koštů až po speciální degustační menu v nejlepších restauracích. Veškeré informace a pozvánky na akce naleznete na webové stránce www.sklepni-ulicky.cz.

REKLAMA

loga-new2

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA