REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Tajemství jezera Lago di Garda

8. 7. 2021

Lago di Garda neboli Gardské jezero je ideálním místem pro vaši aktivní letní dovolenou. Toto jezero preferují lidé hledající outdoorové aktivity, výborné jídlo, ale také víno. Ačkoliv se nachází ve vnitrozemí, smočit tělo můžete v křišťálově čisté vodě s nekonečnými plážemi. Rodiny s dětmi si mohou pobyt na místě nedaleko romantické Verony zpříjemnit návštěvou Movielandu, aquaparku nebo se vydat po stopách dinosaurů.

Jezero Lago di Garda je obklopeno vysokými strmými štíty Gardských hor a leží na hranici severoitalského Trentina, Lombardie a Benátska. Díky středomořskému klima a teplému větru Ora, je na jezeře skoro každé odpoledne čerstvý vítr. Díky tomu se stalo populárním místem pro milovníky vodních sportů, ať už se jedná o windsurfing, kiteboarding, vodní lyže či kanoistiku. Okolní pohoří však skýtá příležitost i pro adrenalinové sporty, mezi které patří například paragliding. Pro ten je ideálním vrchol Monte Baldo stejnojmenného horského masivu. Nahoru se dostanete panoramatickou lanovkou s kabinkami, které se během cesty otáčejí kolem své osy. Seskok z výšky 2000 metrů pak trvá přibližně hodinu.

Při dovolené u Lago di Garda určitě nevynechejte  Cascata Varone, jeskynní vodopády, které padají z výšky 73 metrů. Vodopády se nacházejí také v subtropické botanické zahradě Gardone Riviera. Ocitnete se ve světě plném lagun, vodopádů, cizokrajných rostlin, ale také totemů domorodých kmenů.

REKLAMA

Rodiny s dětmi se můžou vydat po dinosauřích stopách do paleontologického parku Lavini di Marc, který leží na jednom z nejvýznamnějších evropských nalezišť. Nacházejí se zde stovky stop po dinosaurech na šedých vápencích, které zde zanechali dinosauři před více než 190 miliony let.

Netradičním zážitkem je rovněž výlet do nedalekého kamenného moře Marocche di Dro. Vzniklo přibližně před 200 000 let v pozdní době ledové, a bylo vytvořeno mnoha sesuvy půdy. Oblast svým vzhledem připomíná měsíční krajinu.

REKLAMA

garda_02

Příjemné odpoledne si užijete, pokud se vydáte na pohodovou plavbu po jezeře. Při okružní jízdě se můžete zastavit v přístavech měst Riva del Garda, Torbole, Malcesine, a dalších.

Po náročném dni stráveném jednou z mnoha sportovních aktivit si perfektně odpočinete ve společnosti italské kuchyně a výborného italského vína. Gardské jezero je ideální oblastí pro bílé, růžové i červené. Pěstují se zde odrůdy jako Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Merlot a mnoho dalších. O tomto lahodném alkoholickém nápoji se více dozvíte v muzeu vína v městečku Bardolino. Dozvíte se zde spoustu informací o výrobě či o lisování vína, a součástí jsou samozřejmě také ochutnávky. Potěší možnost zakoupit suvenýr či lahvinku k večeři.

Co stojí za zmínku a určitě stojí za ochutnání je pak kulinářské umění a produkty místních zemědělců. Lago di Garda je rozděleno do tří italských krajů, které mají svůj individuální charakter. Nejtypičtějším výrobkem je extra panenský olivový olej známý svou lehkostí a jemností. Významným prvkem místní kuchyně jsou citrusové plody. Ty se pěstují v citrusových domech, které svými vysokými zdmi chrání stromy před chladem severovýchodních větrů.

garda_03

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA