REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Uleťte zimě za teplem

8. 7. 2021

10659170_s Komu by se chtělo čekat, až zima udeří plnou silou? Vyrazte se raději ještě zahřát a načerpat energii ze sluncem. Dovolená v exotických zemích nikdy nebyla dostupnější!

 

Vánoce na pláži
Těm, kteří rádi zkoušejí něco nového, doporučujeme oslavit Vánoce u protinožců. V Austrálii vás místo závějí sněhu a rozbředlé kaše na silnicích čekají písečné pláže, skvělé koupání a teploty kolem 30 °C. Sváteční večeři si nevychutnáte u plápolajícího krbu, ale hezky venku na terase nebo rovnou v parku.

REKLAMA

 

Kam v Austrálii vyrazit?
 Australská města zná snad každý – Sydney, Perth, Brisbane či Melbourne jsou klasikou. Pokud se však už odhodláte cestovat takovou dálku – let trvá zhruba 24 hodin – nesmíte opomenout jedinečný přírodní úkaz – Velký bariérový útes. Jeho krása a přírodní rozmanitost vám vezme dech. Věděli jste, že na jednom místě zde lze najít více než 10 % všech druhů mořských ryb?

REKLAMA

 

Pozor na slunce
8747193_s Před cestou do exotických zemí se často doporučuje speciální očkování. To v Austrálii není nutné. Přesto se zde jednomu riziku vystavujete – Austrálie se potýká s vysokým výskytem rakoviny kůže. Věnujte proto dostatek pozornosti volbě správného krému a nevystavujte se zbytečně přímému slunci.
Při cestě do Austrálie je také nanejvýš vhodné uzavřít pojištění. Lékařská péče je zde sice velmi kvalitní, ale poněkud drahá – za návštěvu praktického lékaře zaplatíte 50-100 AUD, specialista bude požadovat 120-150 AUD.

 

Kouzlo Karibiku
 Bělostné pláže, azurově modré moře, bohatá fauna i flóra, to vše a mnohem víc je Dominikánská republika. Asi jeden z nejznámějších ostrovů Karibiku nabízí svým návštěvníkům devět odlišných přírodních zón, takže si na své přijde skutečně každý.
Užívat si můžete odpočinku na pláži, vodních sportů (na kánoi nebo raftu sjedete i divoké peřeje), nebo přírodních divů. Najdete zde asi 5 tisíc rostlinných druhů, 254 druhů ptáků, nebo téměř 1,5 tisíce plazů!

 

To je skutečný ráj na zemi
 4330712_s Pojistit se proti riziku nemoci či úrazu je však nutné i před cestou do této země. I jedno z nejlevnějších cestovních pojištění vám může ušetřit mnoho problémů. Tím spíš, že v Dominikánské republice je lékařská péče poskytována zejména soukromníky a je požadována platba v hotovosti.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA