REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Vidět cedrový les, ochutnat tádžin a spatřit ibise – tak to musíte do Maroka!

8. 7. 2021

Rádi byste do nějaké exotické země, ale ne zas tak daleko? Pak právě pro vás je ideální Maroko. Tato země afrického kontinentu se nachází naproti Španělsku a z České republiky jste tam letecky za 4 hodiny.

marocco_kite-01

Nejvíce si zemi prohlédnete, zvolíte-li poznávací zájezdy do Maroka.  Bohatou historii můžete zkoumat při velkém okruhu Marokem, kdy lze navštívit zbytky antického sídla Volubilis, posvátné město Moulay-Idriss, Meknés, nebo město Fés. Procházet se ve vysokých cedrových lesech nad Azrou a pozorovat neposedné makkaky. Spatřit neskutečně krásné panorama Vysokého Atlasu i si vyzkoušet jízdu na velbloudech v písečných dunách v Erg Chebbi. A co ještě nesmí chybět?  Pochopitelně koupání v příjemném prohřátém moři, ať už v letovisku Saidia, Agadir či Marrakéš. I v případě, že zvolíte Maroko na last minute a nepojedete zrovna na poznávací zájezd, se nemusíte bát, že byste si exotiku neužili. I ty zájezdy, které jsou tzv. pouze k moři, nabízejí množství fakultativních výletů a třeba nedaleko Agadiru, v přírodní rezervaci Massa, je k vidění vzácný ibis skalní. Tento brodivý pták je na světě kriticky ohrožen, ale právě zde žije ještě asi 500 kusů.

REKLAMA

Kromě přírodních zajímavostí a pamětihodností je Maroko připraveno plnit i sportovní sny turistů a tak je tu dobré zázemí pro golfisty, potápěče i kite-surfaře. Stejně tak budete nadšeni, máte-li rádi koření a lahodné pokrmy. Maroko doslova voní kořeními všech druhů a návštěva městských tržnic bude velký zážitek pro všechny vaše smysly.

marocco_tajine-02

REKLAMA

Určitě vyzkoušejte lahodný tádžin (vrstvy zeleniny a masa pečené ve speciální nádobě připomínající sopku), hariru (luštěninová polévka s rajským základem) či kuskus (základní příloha většiny jídel ve tvaru minizrníček). A co si rozhodně z Maroka přivézt? Voňavé koření, kvalitní kožené výrobky a arganový olej či výrobky z něho. Na Maroko pak budete vzpomínat v dobrém ještě dlouho po vaší dovolené…

marocco_kite-02

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA