REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Víkendové akce v Praze? Léto to 2022 bude rozhodně divoké!

11. 7. 2022

Po dvou dlouhých covidových sezónách si konečně můžete vychutnat léto plnými doušky. Se vší parádou a bez zbytečných omezení. Hlavní město se do toho tentokrát skutečně obulo a chrlí jednu víkendovou akci za druhou. Co byste si v tomto létě rozhodně neměli nechat ujít?

Letní shakespearovské slavnosti

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší akcí v Evropě, která je přímo zaměřená na uvádění děl Williama Shakespeara. Divadelní festival se již tradičně koná od konce června až do začátku září. Odehrává se na otevřených scénách, a to nejen v Praze, ale také v Brně, Ostravě a Bratislavě.

Za vznikem festivalu nestál nikdo jiný než první český prezident Václav Havel, který začátkem 90. let otevřel Pražský hrad umělcům, aby na něj přilákali veřejnost. Letos se můžete těšit na Macbetha, který se bude hrát od 17. července téměř denně, a to v Královské zahradě Pražského hradu.

REKLAMA

Adrenalinové akce

Přes léto se koná hned několik zajímavých adrenalinových akcí. Jednou z nich je například High Jump, který se letos opět uskuteční v lomu Hřiměždice u Příbrami, a to v termínu od 5. do 6. srpna. Nejedná se tedy o typickou pražskou akci, nicméně cesta z hlavního města do Hřiměždic vám zabere necelou hodinku. A co na vás čeká? Především závod světových špiček ve skocích do vody z extrémních výšek. Skokani se budou vrhat do lomu z výšky více než 20 metrů. Adrenalin tedy skutečně poteče proudem a o spektakulární podívanou nebude nouze.

TIP: Hledáte dobrodružné vyžití, ale zároveň chcete zůstat v hlavním městě? Vyzkoušejte venkovní střelnice v Praze.

REKLAMA

Magnetic Festival 2022

Pokud patříte mezi fanoušky elektronické hudby, pak je Magnetic Festival tou správnou párty, na kterou byste měli vyrazit. Jedná se o jeden z největších indoor tanečních festivalů ve střední Evropě. Letošní program hýří slavnými jmény jako například Tiësto, Vinai nebo třeba Mari Ferrari. Festival bude probíhat v PVA Expo Praha v Letňanech, a to dokonce ve dvou halách. V nich najdete Red Stage a Blue Stage. Akce se sice koná až v září, kdy už panuje spíše babí léto, ale lístky si na ni můžete pořídit už nyní. Navíc, pokud jste se na Magnetic Festival v uplynulých letech nedostali kvůli covidu, můžete své staré vstupenky využít právě letos.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA