REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

Vyberte si zájezd na Krétu podle sebe – poradíme vám

Kréta má díky své poloze vynikající klima, slunečné dny si tu můžete užívat od května do října. Největší řecký ostrov si svou oblibu získal především tím, že návštěvníkům nabízí spoustu možností, jak prožít svou dovolenou.

Od starověku je  Kréta nazývaná šestým kontinentem, neboť spojovala Orient a Egypt s Evropou. Palác v Knossu, starověká Malia, Festos a Gortys nepochybně nadchnou každého obdivovatele antické historie. Znalce mytologie potěší, že Kréta je ostrov opředený mýty a místní jeskyně Dikteon je považována za místo zrození vládce bohů Dia.

Kréta záliv. Foto: ©Greece Tours
Kréta záliv. Foto: ©Greece Tours

Milovníci přírody budou na Krétě nadšeni rozmanitostí místní krajiny od vysokých hor po náhorní plošiny, kaňony nebo nížiny s olivovými háji. A k tomu tyrkysové moře s členitým pobřežím, které nabízí skvělé podmínky pro nejrůznější vodní sporty včetně potápění. Zájemci o aktivní dovolenou mohou pobyt u moře jednoduše zkombinovat i s golfem. Vyznavači pěší turistiky si mohou dopřát túru soutěskou Samaria, dlouhou 18 kilometrů. Pro gurmány je dovolená na Krétě ideální příležitostí vychutnat si skvostné místní speciality v bio kvalitě a výborná vína. A také se tu můžete nechat hýčkat v luxusních resortech se špičkovým servisem.

REKLAMA

To vše v dosahu necelých tří hodin letu. Chcete-li poradit s výběrem zájezdu na Krétu, kontaktujte GREECE TOURS, která se na zájezdy do Řecka specializuje již od roku 1990.

www.greece-tours.cz

REKLAMA

Foto: ©Greece Tours

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA