REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 30.11. a svátek má Ondřej

Vydejte se na dovolenou do Albánie

23. 2. 2022

Plánujete dovolenou na léto? Hledáte destinaci, která se bude vyjímat z běžného standardu, jaký tvoří Chorvatsko, Itálie a podobné? Pak by vás mohla zajímat Albánie. Mezi českými turisty hodně podceňovaná země těšící se v poslední době značné oblibě. Středomořský stát nacházející se na Balkánském poloostrově, o jehož možnostech se nyní dozvíte více.

Bezpečnost v Albánii

Jen málokoho by napadlo, vydat se na dovolenou do Albánie. Většina neznalých turistů si tuto destinaci spojuje s určitým nebezpečím. Přitom tato země je bezpečná. Stačí dodržovat jen několik málo základních pravidel stejně, jako v jiných státech světa a dovolenou si užijete se vším všudy.

Vzhledem k tomu, že do Albánie se mnoho lidí vydává k moři a za poznáváním nejbližšího okolí, přírody a památek, nemusíte se ničeho obávat. Když si zvyknete na trochu chaotický provoz na silnici a vyhnete se oblastem kolem kosovských hranic, nic vám nehrozí.

REKLAMA

Poznejte kouzlo hlavního města

Když víte, že bezpečnost v Albánii je na dobré úrovni, můžeme se vrhnout na zajímavosti této destinace. Velkým lákadlem se pro vás určitě stane hlavní město Tirana. Největší metropole v zemi, která leží asi 25 kilometrů od moře. Ve městě a jeho okolí toho můžete vidět více než dost.

  • Skadebergovo náměstí
  • Mauzoleum Envera Hoxby
  • Mešita Ethem Bey
  • Národní historické muzeum
  • Pěší zóna Rruga Murat Toptani

Pohybovat se pochopitelně nemusíte pouze v samotném centru Tirany. Výlet si můžete naplánovat také do nejbližšího okolí. Užijete si třeba jízdu nejdelší lanovkou na Balkánu. Milovníci přírody navštíví Národní park Dajti Mountain nebo jeskyně Pellumbas. K vyhledávaným cílům se řadí bunkr Bunk´Art, pláž Spille Beach a populární stezka vedoucí z Mount Dajti do Mount Tujani.

REKLAMA

Albánie, to je relaxace, poznávání i adrenalin

Dovolená v Albánii pochopitelně může mít libovolnou podobu. Přece jenom, každý z nás má trochu odlišnou představu o čase stráveném v této zajímavé destinaci. Pokud zrovna nepropadnete kouzlu povalování se na pláži, možností dalšího vyžití je zde přehršel.

  • Poznávání historické architektury a památek
  • Treking a cyklistika
  • Rafting a canyoning
  • Kulturní akce

Albánie je natolik pestrá, že se nemusíte omezovat. Až poznáte přívětivost a kulturní zvyklosti místní lidí, velice brzy si tuto zemi zamilujete. Tradice a kulturní zážitky si vás jednoduše podmaní. A pokud ne, můžete si užívat nadstandardu tamních přímořských letovisek. Rozmanitost je zde na prvním místě.

To mimochodem platí také v případě albánské gastronomie. I to může být jeden z vašich cílů. Pochutnáte si na středomořské kuchyni a proniknete do tajů tamního vaření. Až budete odjíždět z dovolené v Albánii, budete znát pokrmy jako Pacë koke, Fergesë, Paidhaqe, Baklava a mnohé jiné. Albánie totiž prochází žaludkem.

Volba nejlepších zájezdů do Albánie

Možná je to právě menší známost Albánie mezi většinou cestovatelů, která se promítá i do cenových nákladů na zájezdy. Za dovolenou v této destinaci moc neutratíte a zároveň si dopřejete patřičného standardu. Nejlevnějšídovolená v Albánii je dostupná například skrze cestovatelský portál cKlub.cz.

Jde o projekt sdružující spoustu praktických informací, včetně možnosti pestrého výběru zájezdu. Nejprve si můžete o Albánii přečíst dostatek základních informací. Pak najdete inspiraci v některém z cestopisů nebo v prezentaci zajímavých míst. Nakonec vám nebudou chybět ani diskuze, recenze hotelů a mnohé další. Online projekt cKlub.cz lze s naprostou jistotou označit jako takový odrazový bod při plánování dovolené v Albánii. O tom se ostatně můžete přesvědčit na vlastní kůži. Užijte si Albánii plnými doušky.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA