REKLAMA
Dovolená, last minute, letenky a ubytování.
Dnes je 7.12. a svátek má Ambrož

ZAJÍMÁ VÁS KOREA?

8. 7. 2021

Obrázok na web HOLIDAY.CZ, obrázok je zo stránky nášho klientaPokud vás láká poznávat nové a nové země, určitě někdy absolvujte zájezd do Koreje. Korejská lidově demokratická republika, která se lidově označuje také jako Severní Korea, avšak není to český krátký tvar tohoto státu, je stát ležící na severu Korejského poloostrova. Hlavní město je Pchjongjang.

Název Korea vznikl od názvu středověkého království Koryo. Do Evropy ho přinesl Marco Polo ze svých výprav z Číny. Většinu obyvatelstva Korejské republiky tvoří Korejci. Postupnými změnami sfér korejské společnosti zde došlo i ke změnám složení obyvatelstva. Předtím převážně agrární země 50-tých let 20.století se změnila na vysoce městské a průmyslovou krajinu, v současnosti až na post průmyslovou krajinu. Korea má málo nerostných surovin, a proto většinu elektrické energie vyrábějí jaderné elektrárny. Mezi nejvýznamnější průmyslová odvětví patří elektronika, možná se tu vyrábějí i notebooky lenovo, elektrotechnika, výroba lodí, aut, kdoví jestli tu funguje i půjčovna aut

Podnebí převažuje více vnitrozemské než přímořské.
Pro vstup do země budete potřebovat platný cestovní pas a také imigrační kartu, kterou jako turista dostanete v letadle a zpáteční letenku z Asie. Pokud se tu nezdržíte více než 90 dní a nechystáte se zde podnikat, vízum nepotřebujete.

REKLAMA

V zemi najdete množství hotelů, které jsou rozděleny do pěti tříd. Téměř ve všech hotelech najdete restaurace, bary, rekreační zařízení, fitnes a sauny. Vybavení hotelů je sice velmi dobré, ale zároveň drahé. Nejlevnější je v tzv.. jogwanoch, což je tradiční korejské ubytování.

Co se stravy týče, téměř ve všech restauracích najdete množství světových jídel, nejoblíbenější jsou ale domácí.

REKLAMA

Zdravotní péče je dobrá, používají se moderní zdravotnické prostředky, ale pacient si ji hradí sám.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA